herb wzp

Konwent Marszałków Województw Rzeczypospolitej Polskiej

Zachodniopomorskie 2016

malopolskie lodzkie opolskie mazowieckie Pomorskie malopolskie podkarpackie Lubuskie Podlaskie Kujawsko-Pomorskie kielce lubelskie Wielkopolskie Dolnośląskie Śląskie

Konwent Marszałków RP zwraca się do rządu o przyjęcie Krajowego Programu Rewitalizacji Środowisk Popegeerowskich. Zaznacza, że tylko podjęcie systemowych i ponadregionalnych działań może przynieść oczekiwane efekty.

Marszałkowie uważają, że do pokonania barier rozwojowych terenów popegeerowskich, takich jak: niski poziom kapitału społecznego, poczucie krzywdy i niesprawiedliwości czy izolacja, potrzebna jest pomoc ze strony rządu. Do tej pory podejmowane lokalnie działania rewitalizacyjne nie przyniosły odpowiednich rezultatów, ponieważ samorządy nie posiadały odpowiednich narzędzi.

Konwent zwraca się do rządu o przyjęcie Krajowego Programu Rewitalizacji Środowisk Popegeerowskich i jednocześnie zaznacza, że zaniechanie przyjęcia takiego programu doprowadzi do nieodwracalnych zmian w kapitale społecznym, a tym samym – do obniżenia konkurencyjności części regionów, w których występują znaczące zidentyfikowane problemy w powyższym zakresie i zmniejszenia szans rozwojowych znaczącej części Polski.

 

Załączone pliki:
PlikRozmiarLiczba pobrańOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (10 -  Stanowisko w sprawie konieczności podjęcia systemowych działań na rzecz mieszkańców terenów popegeerowskich.pdf)10 - Stanowisko w sprawie konieczności podjęcia systemowych działań na rzecz mieszkańców terenów popegeerowskich.pdf204 kB7572016-09-29 14:52